Zdravé sebevědomí je stavební kámen pro úspěch

nízké sebevědomí

Mezi námi existuje mnoho lidí, které sužuje nízké sebevědomí. Přesto navenek mohou působit sebejistě. Mnohokrát nemá jejich okolí vůbec tušení, jak složitý boj denně tito lidé svádějí. Svou zašlapanou sebeúctu si pak mnohdy zvyšují nevhodnými prostředky.

Od neuváženého nakupování, machrování, pití alkoholu a dál a dál. Tito lidé se neustále ujišťují o své hodnotě různými otázkami, které mohou být pro okolí obtěžující. Snaží se získat co nejvíc kladných hodnocení od svých partnerů i svého okolí. Těmto lidem rovněž nic neunikne a mají tendenci každého hodnotit. Ten má hrozné oblečení, tamten příšerný účes a další kritiku, kterou nešetří. Je potřeba si uvědomit, že to nedělají úmyslně! Odpoutávají pouze od sebe pozornost. Pokud má člověk nízké sebevědomí, brání mu to žít svůj život spokojeně a naplno. Ve většině případů tito lidé trpí i sebelítostí. On má problémy, on zhubl, on přibral, on je prostě ten chudák a všechno je špatně. Přesto, že spousta těchto lidí disponuje skvělými vlastnostmi, sami si přisoudí, že na danou věc nemají. Proto se jim ani v kariéře nedaří plnit své sny. Vlastně sami předem rozhodnou o tom, že je to zbytečné. A pokud se už do nějakého projektu pustí a neuspějí, nedokážou začít znovu. Jeden neúspěch je položí na lopatky.

Dopad zašlapaného sebevědomí

Nízké sebevědomí má vliv na fyzické a psychické zdraví člověka. Dokonce i na vztahy doma a na pracovišti. Život s nízkým sebevědomím představuje život ve stresu. Je to dáno tím, že si takový člověk vyfantazíruje, jak by měl vypadat, aby byl dokonalý a přijatelný. Čeho by měl dosáhnout, aby ho druzí obdivovali. Ale ať dělají cokoliv, nikdy to není dostačující a mnohdy své cíle posunují až za hranice svých možností. Proto spousta lidí nakonec končí v rukou psychiatra. Jak se to děje, že lidé přicházejí o své sebevědomí? Nejčastěji bývá problém v rodině a výchově. S postupem se nabalují další zkušenosti získané během života.

Nízké sebevědomí je jako mor

Nízké sebevědomí patří mezi nemoci dnešní doby. V tisku i médiích probíhají sice zprávy o tom, jaké hrozné nemoci ohrožují lidstvo, ale ta nejvíce nebezpečná nemoc je právě strach být sám sebou. Neznalost sám sebe a nízké sebevědomí. Výzkumy potvrzují, že zhruba 95 % lidí má sebevědomí velmi nízké a převážně se jedná o ženy. Je to dáno jednak výchovou v rodině, přístupem ve školách i v zaměstnání. Jak se projevuje nízké sebevědomí? Od nejistoty, rozpaků, zacílení se na neúspěch, obavy po podceňování sám sebe.

A jak zní rada? Buďte vždy sami sebou. Nepožadujte za každou cenu souhlas a uznání okolí. Takoví, jací jste, jste úplně v pořádku. Nezapomínejte se chválit a oceňovat své úspěchy každý den. Nahraďte dosavadní negativní myšlení pozitivním. A věřte, že zvládnete cokoliv, co vás v životě potká či láká.

Zdroj obrázku: http://www.mindmotivations.com


Štítky:

Přidat komentář

Musíte být přihlášeni pro komentování.

Friend: tai game mobile,tai game dao vang,