Vozy pro podnikatelské účely

dodavky_01

Chystáte-li se podnikat, pak určitě zaměříte pozornost na správný výběr auta. Užitkové vozy jsou základem podnikání mnoha malých, středních i velkých firem. Automobil k podnikatelským účelům se nejčastěji pořizuje na fakturu, operativní leasing či úvěr.

To vše a mnohem více nabízí AUTO GRUBER. V dnešním článku se zaměříme na způsoby financování vozů pro podnikatelské účely. V minulosti byl oblíbený také finanční leasing, ale dnes se již objevuje v této souvislosti jen zřídka. Finanční leasing se využívá spíše při pořizování strojů. Při nákupu vhodného automobilu pro podnikatelské účely je pro většinu podnikatelů klíčový právě způsob financování, jež má vliv na účtování. Jestli se jedná o pořízení na úvěr či finanční leasing, je potřeba zjistit ze smlouvy. Mnohdy se stává, že tyto dva způsoby jsou zaměňovány, což je velká chyba.

Operativní leasing

Pokud si budete užitkové vozy brát formou operativního leasingu, zůstává vozidlo v majetku pronajímatele. Po ukončení operativního leasingu se vrací zpět pronajímateli. Funguje to tedy tak, že nájemce hradí pronajímateli smluvní nájemné ve smlouvě o nájmu dopravního prostředku. Vozidlo je pojištěné a platí jej pronajímatel, pokud ve smlouvě není uvedeno jinak. Majitelem vozu je pronajímatel a uplatňuje si odpisy. Smlouva by měla také obsahovat, kdo hradí náklady na provoz auta – opravy a technické zhodnocení.

Vozidlo na úvěr

Naproti tomu pořízení dodávky na úvěr nahrazuje finanční leasing. Občas se stává, že automobil pořízený na úvěr je účtován jako finanční leasing, což je velká chyba. Doporučuje se předem vždy pořádně pročíst smlouvu. V tomto případě se kupující stává vlastníkem vozu. Přesto však může smlouva obsahovat ujednání o ručení kupovaným vozem.

Při zakoupení vozu formou finančního leasingu je až do ukončení a prodeje vozu majitelem leasingovádodavky_02 společnost. V případě pořízení vozu na úvěr si odpisy uplatňuje kupující, tedy vlastník auta. Při pořízení formou leasingu si odpisy naopak uplatňuje leasingová společnost.

Kontaktujte ověřenou společnost

Chcete-li si ušetřit vrásky na čele je mnohem lépe navštívit za tímto účelem profesionální a osvědčené prodejte. Tím je bezesporu AUTO GRUBER, kde nabízejí dodávky, užitkové, nákladní i osobní vozy. Setkáte se nejen s profesionálním přístupem, ale i nejpříznivějšími podmínkami. Nabízejí jak prodej za hotové, protiúčet, leasing i zmiňovaný úvěr. Bazar užitkových vozů navíc rozšiřuje vaše možnosti, jak finance stlačit na minimum. Nemusíte do začátku pořizovat nový vůz. Zda zvolíte nový nebo ojetý vůz je už spíš osobní preferencí. Všechny vozy jsou důkladně prověřeny po právní i technické stránce, není se tedy čeho obávat.


Přidat komentář

Musíte být přihlášeni pro komentování.

Friend: tai game mobile,tai game dao vang,