Už jste podali přehled o příjmech a výdajích?

money

Všichni podnikatelé pozor! Už jste podali přehled o příjmech a výdajích za rok 2013 na ČSSZ? Máte čas již jenom do 2. května!

Na tento termín by neměli zapomínat jak živnostníci a lidé tzv. na volné noze, tak i osoby, které si přivydělávaly ke své hlavní práci. Nezáleží přitom na tom, zdali jste něco za minulý rok vydělali či nikoliv. Přehled musíte přesto vyplnit a odeslat. Pokud někdo z vás využívá služeb daňového poradce, máte termín pro odevzdání prodloužený do 1. srpna, je ale třeba o využití této možnosti informovat přílušný úřad. Pokud přehled neodevzdáte včas nebo vůbec, hrozí vám pokuta ve výši 20 tisíc korun.

Živnostníci, pro které bylo v roce 2013 podnikání hlavním zdrojem příjmu a platili si po celou dobu řádně zálohy na pojistné, pouze doplatí případné nedoplatky, nebo v lepším případě nic. Totéž platí i pro osoby podnikající v rámci vedlejší výdělečné činnosti.

Pokud si podnikáním přivydělávali studenti, musí k přehledu doložit i potvrzení o studiu. Zaměstnaný živnostník zase dokládá potvrzení o zaměstnání a o výši vyměřovacích základů pro výpočet odvodů na sociální pojištění.

Případný nedoplatek pak musí všichni doplatit do 8 dnů po podání výše uvedeného přehledu a nová záloha se začíná platit od kalendářního měsíce, kdy byl přehled podán. Pokud z nějakého důvodu nestihnete doplatek uhradit včas, čeká vás sankce ve výši 0,05 % z dlužné částky za každý kalendářní den, kdy se opozdíte.

Přehled můžete podat nejen osobně, ale i elektronicky. Formulář přehledu o příjmech a výdajích pro ČSSZ naleznete na webu http://www.cssz.cz/cz/e-podani/ke-stazeni/e-podani-OSVC/e-podani-OSVC.htm, kde jsou rovněž i veškeré pokyny, jak přehled vyplnit.

Fotografie publikována se svolením anankhml / FreeDigitalPhotos.net


Přidat komentář

Musíte být přihlášeni pro komentování.

Friend: tai game mobile,tai game dao vang,