Útulná domácí kancelář

domácí kancelář

Lidé, kteří pracují z domova, také potřebují svou vlastní „domácí kancelář“ nebo alespoň útulný koutek, který poskytne soukromí i komfortní pracovní prostředí. Je dobré se zamyslet nad tím, kde si pracovní koutek vytvoříme.

Umístění domácí pracovny záleží především na povolání, které vykonáváme. Architekt, fotograf, finanční poradce nebo spisovatel mají rozdílné nároky, jak na prostor, tak rozmístění nábytku. V každém případě by pracovna měla být snadno přístupná. Její velikost závisí na požadavcích, co se týká úložného prostoru a pracovního provozu. Záleží, zda potřebujete rýsovací prkno, dostatek denního světla, přístup k internetu a další specifika, které je nutné předem promyslet. Pracovna nemusí být nutně honosná, ale měla by být útulná. Budete tam trávit většinu svého pracovního dne, proto je nutné, abyste se tam cítili dobře. Pracovní koutky se v dnešní době objevují stále častěji. V případě, že nemáte ve svém bytě nebo domě místnost navíc, je ideální řešení předělení místností. Mnohdy stačí květinová stěna nebo paraván, za který se ukryjete. Použít se dá i skřínková sestava, která rovnou poslouží, jako úložný prostor.

Vybavení domácí kanceláře

Nejdůležitější část je pracovní stůl, přihrádky a pohodlná židle či křeslo. Mezi další vybavení patří úložný prostor v podobě polic, boxů, odkládacích skřínek, pořadačů a další. Rovněž nesmíme zapomenout na dostupné zásuvky, patřičné osvětlení a nezbytné doplňky včetně odpadkového koše. Abychom se cítili dobře, je vhodné pořídit si do své domácí pracovny i dekoraci, která navodí příjemný pocit a zpestří celý koutek. Pokud vám dovolí prostory, je vhodné si pořídit pro chvíle relaxace sedací pytel nebo menší pohovku. Nezapomínejte si i při práci z domova dělat přestávku pro načerpání nových sil. Jestliže však naopak neoplýváte velkým prostorem, zvažte nábytek rozkládací a na kolečkách. Po ukončení práce stůl sklopíte, sbalíte notebook a je uklizeno.

Zdroj obrázku: http://www.houzz.com


Comments
  1. Petra M.

    To vypadá perfektně, to by mi doma ani nevadilo.

  2. Pavel

    Skoda ze nejdou fotky – ukazal bych vam svoji kancelar

  3. Jana Pospisilova

    😀 tady se nekdo rad chlubi

Přidat komentář

Musíte být přihlášeni pro komentování.

Friend: tai game mobile,tai game dao vang,