Úrokové sazby hypoték na historickém minimu – čas vyrazit za nákupy!

rodinný dům

Plánujete koupit bytu nebo rodinného domku? Pak je nejvyšší čas svůj plán zrealizovat! Úrokové sazby totiž klesají už od konce loňského roku a nyní jsou na historickém minimu 2,93%. Proč tedy váhat?

Co je příčinou?

Jedním z hlavních důvodů stále klesající hodnoty je tvrdý konkurenční boj mezi jednotlivými finančními domy. Trh je v současné době spíše přesycen bankovními a jinými finančními produkty a zájemců naopak ubývá, z toho důvodu jsou banky donuceny sazby snižovat, aby tu malou hrstku lidí, kteří i přes finanční krizi chtějí investovat, přilákali právě k sobě.

Dalším důvodem poklesu byl i mimo jiné příchod novely občanského zákoníku, který s sebou přináší mnoho změn týkajících se hypotečních úvěrů a všeobecně finančních produktů. Díky tomu se do snižování cen zapojily i velké finanční domy a k poklesu úrokových sazeb dochází plošně a bez časového omezení.

Jak je známo, český národ slyší na kdejakou slevu, a proto tyto příjemné změny přilákaly i mnoho zájemců. Objem poskytnutých hypoték je totiž nejvyšší za posledního půl roku.

Jak zvolit vhodnou délku fixace?

Pokud jste se tedy rozhodli, že si vezmete hypotéku na bydlení, děláte jedině dobře. Každopádně bystě měli při sjednávání hypotečního úvěru zvažovat o zvolení několikaleté fixace sazby. Nedá se totiž očekávat, že by šly ceny ještě rapidně dolů v následujících letech, spíše se odhaduje, že dojde k jejich opětovnému nárůstu. Odborníci proto radí, abyste si zvolili délku fixace na minimálně 5 let.

Musíte ale samozřejmě přihlédnout k tomu, k jakému účelu si byt a na jak dlouho pořizujete. Například, pokud vám nyní finance nedovolují pořídit si větší byt, ale plánujete rodinu, musíte si uvědomit, že po celou dobu fixace nemůžete s nemovitostí nijak nakládat, a tedy by bylo obtížné ji v budoucnu prodat a vyměnit za byt větších rozměrů.

Rovněž byste měli zohlednit to, zda a jak často budete moci úvěr „umořovat“ mimořádnými splátkami, nezapomínejte, že jsou banky stále vyzbrojeny vysokými sankčními poplatky, které na vás mohou vybalit, pokud nepočkáte se splátkami na konec fixační doby.

Refinancujte svou hypotéku!

„Hypoteční žně“ ale nejsou lákadlem pouze pro zájemce o hypotéky, nýbrž i pro osoby, které již hypotéku uzavřenou mají. Pokud vám již skončila fixační doba, máte nyní jedinečnou možnost refinancovat hypotéku za mnohem lepších podmínek a ušetřit tak tisíce korun ročně! Nenechte tedy nic na poslední chvíli a podívejte se do smluvních dokumentů, nebo ještě lépe, vezměte je s sebou do jedné z konkurenčních bank, která vás svou nabídkou oslovila, a poraďte se s odborníky, jak přejít právě k nim za co nejlepších podmínek.

Fotografie publikována se svolením njaj / FreeDigitalPhotos.net


Přidat komentář

Musíte být přihlášeni pro komentování.

Friend: tai game mobile,tai game dao vang,