Také pracujete na dovolené? Je Vás víc než si myslíte!

práce na dovolené

Také se Vám již stalo, že se celý rok těšíte na dovolenou  a když konečně nastane čas odpočinku, dostanete v práci naloženo tolik úkolů, že si je musíte vzít s sebou? Nejste sami. Naopak, jsou Vás dvě třetiny!

Je až neuvěřitelné, kolik Čechů je nuceno na své dovolené pracovat. Dokonce čtvrtina z nich se věnuje své kariéře na dovolené velmi intenzivně. A co je vlastně příčinou?

Technologie může být i proti nám

Technologie sice žene pokrok vpřed, ale má i své negativní stránky. Díky vynálezům jménem tablety, smartphony, laptopy jsme otroky těchto technologií, jsme neustále na příjmu a kolegové z práce to o nás ví. Proto se na nás samozřejmě neváhají obrátit.

Potřeba být nepostradatelný

Dalším důvodem, proč jsme neustále na příjmu, je i strach, že když jednou nebudeme přístpný těm, kteří nás potřebují, nebudeme již nepostradatelní a nadřízený či zaměstnavatel začne o nás pochybovat a hledat si nové zaměstnance místo nás. I když se ekonomika Česka zvedá z krize a klesá míra nezaměstnanosti, každého z nás doprovází strach ze ztráty zaměstnání, a proto neváháme pracovat i na dovolené.

Jak je to s délkou dovolené?

A jak dlouhou „pracovní dovolenou“ si nejčastěji volíte? Téměř tři čtvrtiny Čechů volí dovolenou do délky dvou týdnů. Delší volno v kuse využívá velmi malá část lidí. Zbývajících asi 15 % z Vás si pak dovolenou rozděluje na prodloužené víkendy, kdy si většinou bere volno pouze jeden či dva dny v týdnu. Nejvíce pak využíváte termín dovolené v červenci a v září.

Co doporučují sami zaměstnavatelé?

Zaměstnanci se mylně domnívají, že pokud budou pořád na příjmu, i na dovolené, že si jich budou zaměstnavatelé více vážit. Ale pokud tito lidé nerozliší čas práce a odpočinku, mohou se vystavit naopak syndromu vyhoření a jejich efektivita práce může jít dolů. Tím se vystavují daleko většímu riziku. Je to v zájmu i samotných firem.

Fotografie publikována se svolením Michal Marcol/FreeDigitalPhotos.net


Přidat komentář

Musíte být přihlášeni pro komentování.

Friend: tai game mobile,tai game dao vang,