Stavební spoření si získává stále větší oblibu jako zajištění na důchod

hledání práce

První vlna klientů stavebních spořitelen, kteřísi uzavírali smlouvy v devadesátých letech minulého století, už dosáhla nebo brzy dosáhne důchodového věku. Oblíbili si tuto bezpečnou formu zhodnocování financí, pořídili si vlastní bydlení a teď ve spoření pokračují, protože je to také zajímavá forma spoření na důchod a má dobré výhledy do budoucna.

Průzkumy ukazují stále větší oblibu stavebního spoření

Poslední průzkum společnosti IBRS pro Českomoravskou stavební spořitelnu ukázal, že stále více lidí vnímá stavební spoření jako dobrou možnost zajištění na stáří. Zatímco před dvěma lety si to myslelo 32 % respondentů, při posledním průzkumu to bylo už 43 %. Kromě běžného stavebního spoření nabízí ČMSS také Doplňkové penzijní spoření se státním příspěvkem až 2760 Kč ročně a možností příspěvků od zaměstnavatele. Z těchto prostředků je možné čerpat již 5 let před vznikem nároku na státní důchod.

Je dobré mít i jiné zdroje než důchod od státu

 „Stále více lidí si uvědomuje, že pro spokojené stáří bude vhodné mít i jiné zdroje než důchod od státu. Po neúspěchu 2. pilíře tak hledají další možnosti získání úspor a uvědomují si, že právě stavební spoření díky své bezpečnosti je vhodnou alternativou,“ uvedl předseda představenstva ČMSS Vladimír Staňura.

Důvěra lidí patří penzijnímu připojištění a stavebnímu spoření

V průzkumu 59 % lidí označilo za nejvhodnější produkt penzijní připojištění, ostatní jako investiční životní pojištění nebo podílové fondy mají menší důvěru. Přes 70 procent lidí si myslí, že stavební spoření má u nás budoucnost.  „Tato hodnota se v posledních letech výrazně nemění, potvrzuje to, že se celý sektor hodně stabilizoval a má na trhu v současné podobě velmi silné postavení,“ uzavřel Vladimír Staňura.

 

Fotografie publikována se svolením adamr Photography/ FreeDigitalPhotos.net


Friend: tai game mobile,tai game dao vang,