Rady a tipy – Jak ušetřit peníze

jak ušetřit peníze

Ušetřit pár korun zvlášť před dovolenou je snem mnoha lidí. Jenže kde vzít a nekrást? Určitě i vy se snažíte ušetřit nějakou tu „kačku“, jenže ne vždy je to tak snadné. Ušetřit se dá něco málo na jídle, drogérii, oblečení. Nejsou to však jediné skulinky, kudy mnohdy protéká více, než je potřeba. Ušetřit se dá na správně zvoleném bankovním účtu, mobilním operátorovi, zvoleném tarifu a mnohdy zbytečných nebo špatně nastavených smlouvách na pojištění. Společně se dnes podíváme, kde se dá ušetřit nemalé množství financí.

Nechte si zrevidovat všechny vaše smlouvy

Někde na dně šuplíku možná leží smlouva na pojištění bytu, která už dávno nemusí splňovat svůj účel, a přesto jí dál platíte. Nenabádáme Vás ke zrušení pojistné smlouvy na bydlení, ale k překontrolování jejího nastavení. Stejně tak pojistky na úraz a jiné smlouvy, nad kterými jste dávno ztratili kontrolu. Znovu si projděte všechny své smlouvy a zjistěte, kudy vám zbytečně unikají peníze.

Jak ušetřit na potravinách

Určitě nechceme, abyste dávali svým dětem menší porce, nebo jste přešli od kvalitních potravin na ty nejlevnější. Na potravinách se dá ušetřit tím způsobem, že minimalizujete stravování venku v rychlých občerstveních. Jídlo, které si připravíte doma, vás zasytí úplně stejně a navíc bude určitě zdravější než jídlo z fast foodu. Týká se to svačin do zaměstnání i svačinek pro děti. Ty připravované doma Vám sice zaberou nějaký ten čas, ale vyjdou na třetinu ceny.

Hlídejte si počet SMS i hovory

Pokud platíte hříšné peníze za mobilního operátora, zkuste přejít k jinému nebo alespoň zvolit tarif, který bude ušitý přímo na míru. Někdo rád a hodně píše SMS a jiný volí telefonování. Zjistěte si, co přesně bude vyhovovat vám a jaké jsou momentální nabídky. Rovněž je potřeba se zamyslet, zda je nutné tolik telefon využívat, nebo se dá krapet omezit?

Fotografie publikována se svolením Apolonia Photography/ FreeDigitalPhotos.net


Štítky:

Přidat komentář

Musíte být přihlášeni pro komentování.

Friend: tai game mobile,tai game dao vang,