Pracovní pohovor zvládnete lehce

pracovní pohovor

Poohlížíte se po nové práci nebo nastupujete do zaměstnání po ukončené mateřské? V každém případě připravenému štěstí přeje. Nemusíte být z toho ve stresu, protože nejde o život. A vy to určitě zvládnete s přehledem! Jen si uvažte, co jste už v životě všechno dokázala. První krok, který vede k úspěchu, je vědomí své vlastní síly a osobitosti. Většinou to bývá právě strach, který brání v dosahování stanovených cílů. Na každý pracovní pohovor je důležité se připravit. Obzvlášť pokud se jedná o první po delší době. Dokonce drobné detaily mohou rozhodnout o naší budoucnosti. Máme pro vás připravených pár tipů, které vám pomohou připravit se na pracovní pohovor.

Zapište si vše, na co si vzpomenete

Přemýšlejte, co vše jste se v životě naučila. Jaké jsou vaše největší dosavadní úspěchy? Uvažujte nad svou silnou stránkou, která to je? Zabývejte se tím, kdo jste, a zkuste klidně o sobě mluvit nahlas před zrcadlem. Trénujte nanečisto, jako byste už byla přítomna pracovního pohovoru.

Získávání informací

Najděte si co nejvíce informací o dané firmě. Společnost, kde se budete ucházet o místo, má určitě webové stránky. Čemu všemu se firma věnuje, jaká je její firemní kultura a rovněž co nejvíce informací o nabízené pozici.

Připravenému štěstí přeje

Můžete si být jistá, že padnou otázky typu: Jaká je vaše silná stránka? Jaké máte cíle? Kde se vidíte za pár týdnů, měsíců a let? Čím můžete společnosti přispět? Jakou máte představu o výdělku? Jakým způsobem trávíte volný čas? Máte nějaké koníčky? A mnoho dalších otázek na tělo.

S úsměvem jde všechno lépe

Budete se účastnit pracovního pohovoru, ne žádat o milost. Neuvažujte nad důsledky a nečiňte ukvapené závěry předem. Pozitivní přístup, příjemné vystupování, úsměv a zvládnutí stresu je další silná stránka. Personalisté nic nepřehlédnou, ale jsou to jenom lidé stejně jako vy. Na škodu není se občas odmlčet a popřemýšlet nad svou odpovědí. Pokud si nebudete jistá otázkou, klidně se zeptejte, zda jste to pochopila dobře? Pokud vás něčím zaskočí, není chybou přiznat drobné zaváhání. Malá nervozita může působit roztomile, ale stresování dojem na nikoho neudělá.

Pozor co říká vaše tělo

Nejen slovem se umí člověk vyjádřit. Stálo by za to, pokud vám na dané práci záleží, zjistit si základní principy o řeči těla. Jestliže nemáte na to čas ani náladu, dodržujte alespoň základní pravidla. Tím se myslí udržovat oční kontakt. To však neznamená zabodnout oči do protější strany a upřeně zírat. Nedívejte se z okna, když budete odpovídat na otázky. Jestliže máte na sobě bundu nebo kabát odložte si jej a pohodlně se posaďte. Ruce a nohy nedávejte do kříže, signalizuje to uzavřený postoj. Nehrajte si s řetízkem ani mobilem.

Klidně se ptejte

Při pracovním pohovoru budete mít vymezen prostor i pro vaše otázky. Je vhodné si předem nějaké nachystat. Personalisté uvidí, že jste nad tím přemýšlela a věnovala tomu přípravu. Klidně se ptejte i na odpovídající ohodnocení. Protistrana tak zaregistruje vaše vyjednávací schopnosti a míru asertivity.

Tip na závěr

Na pracovní nabídku se neupínejte jako na jedinou šanci, kterou máte ve svém životě. Přesto, že jste mohla absolvovat již několik pohovorů, kde vás odmítli, nepropadejte zoufalství. Pracovní pohovor považujte za cestu, nikoliv cíl. Na pohovor běžte s vědomím, že se naučíte něco nového. Bude tak lépe připravená na další pracovní pohovory, které zvládnete s grácií.

Fotografie publikována se svolením Ambro Photography/ FreeDigitalPhotos.net


Přidat komentář

Musíte být přihlášeni pro komentování.

Friend: tai game mobile,tai game dao vang,