Pozor! Šmejdi se zaměřují i na lidi hledající přivýdělky!

podvod

Tzv. šmejdy jistě nemusíme představovat. Jejich oblíbeným cílem jsou senioři, kteří se v rámci předváděcích akcí nechají přemluvit k nákupu zbytečných domácích a kuchyňských spotřebičů, jejichž kvalita a hodnota rozhodně neodpovídá nabízené ceně. Ale v poslední době se začínají zaměřovat i na ženy na mateřské dovolené či mladé lidi hledající přivýdělky.

Jak rozeznat seriózní nabídku od podvodu?

Najít si dnes možnost, jak si přivydělat, je velmi těžké. Nabídek prací na zkrácené úvazky je velmi málo, a tak lidé zkouší vše, co na internetu nabízí.

Základní pravidlo jak rozeznat opravdovou nabídku přivýdělku od podvodů a nekalých praktik, je, že v případě skutečné nabídky po Vás nikdo nechce platit počáteční poplatky za zaslání podrobnějších informací či zkontaktování na předražené zpoplatněné linky  nebo SMS zprávy.

Další chyták, na který byste neměli naletět, je zaplacení různých registračních balíčků, byť by stály třeba jen 50,- Kč, nenechte se zmást odůvodněními či výmluvami, že je to poplatek za administrativní náklady či tiskoviny apod.

Seriózní zaměstnavatel by Vás rovněž rád určitě poznal před uzavřením spolupráce a uzavřel řádnou pracovní smlouvu, dohodu o provedení práce, dohodu o pracovní činnosti či smlouvu o dílo.

Pokud si chcete vydělat jisté peníze, rovněž neodpovídejte na „naoko lákavé“ nabídky slibující desítky tisíc korun za málo práce, v seriózních nabídkách je většinou uvedena přehledně a jasně sazba, ať už hodinová či podle vyhotovení zakázky.

Mezi nejčastěji nabízenými druhy přivýdělků naleznete firmy nabízející obálkování dopisů, roznášení letáků, podomní prodej kosmetických přípravků či voňavek, výrobu bižuterie či psaní reklamních textů.

A poslední rada na závěr? Díky technologickým vymoženostem se dnes na internetu dozvíte nekonečné množství informací, a proto není na škodu, než odpovíte na daný inzerát, zkusit vyhledat informace, zdali již někdo neměl zkušenost s danou nabídkou před Vámi a zdali se jednalo o podvod či o férovou nabídku práce.

Fotografie publikována se svolením nonicknamephoto/FreeDigitalPhotos.net


Přidat komentář

Musíte být přihlášeni pro komentování.

Friend: tai game mobile,tai game dao vang,