Pozor na akcie NWR – S&P jim snížila rating!

těžba

Nizozemské společnosti New World Recources (dále jen NWR), která vlastní společnost OKD, byl snížen dlouhodobý úvěrový rating od ratingové agentury Standard & Poor´s. Hodnocení mu bylo sníženo na hodnotu CC.

Ti, kdo vlastníte akcie této těžební společnosti, raději zbystřete zrak, jelikož snížení ratingu s sebou jistě přinese i snížení hodnoty akcií na burze.

Vzhledem k posledním informacím ohledně hospodaření a financí české těžební společnosti OKD se není čemu divit. Společnost se již delší dobu drží sotva nad vodou vlivem celosvětového poklesu cen uhlí, bylo jí proto navrhnuto restrukturalizovat dluh a vydat nové akcie, a snížit tak dluh o více než 325 mil. EUR.

Společnost se rovněž musí zaměřit i na snížení nákladů na těžbu, resp. její zefektivnění. Již nyní se jí podařilo tyto náklady snížit z 81 EUR na tunu na 66 EUR na tunu. Za zmínku rovněž stojí i dohoda s českými státem na pomoci při sociálním útlumu těžby v dole Paskov, díky které má v roce 2017 při jeho uzavření přispět stát na odstupné horníkům ve výši 600 milionů korun. Tato dohoda ale závisí na několika podmínkách. Společnost NWR nesmí vykazovat zisky v následujících 4 kvartálech a zároveň nesmí klesnout cena uhlí na světovém trhu pod 110 USD za tunu. V současné době se ale pohybuje již na hodnotě 116 USD za tunu, což se jí výrazně blíží.

Společnost S & P proto na tento plán přesto reagovala snížením ratingu, jelikož se domnívá, že právě bez oživení cen uhlí na trhu nepomůže této společnosti ani její restrukturalizace, schopnost splatit dluhy nevidí příliš jistě, a proto označila i následující výhled ratingu negativně, což znamená, že ho v následujících měsících může ještě snížit.

Ti, kdo tedy vlastníte akcie společnosti NWR, měli byste zvážit jejich prodej, jelikož navýšením počtu nabízených akcií o další emisi sníží jejich hodnotu. Pro spekulanty je to pak příležitost k nákupu za mnohem nižší cenu a rychlý následný prodej.

Fotografie publikována se svolením Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net


Štítky: ,,

Přidat komentář

Musíte být přihlášeni pro komentování.

Friend: tai game mobile,tai game dao vang,