Postavte se čelem ke splácení svých závazků

Fotografie publikována se svolením Stuart Miles Photography / FreeDigitalPhotos.net

Pořídit si na „nebankovní“ úvěr spotřební zboží není pro většinu občanů žádný problém. Dostat úvěr od finanční instituce je výhodné i při potížích se splácením stávajících úvěrů. Problém však nastává v době, kdy řešíme neschopnost splácet své závazky. Spousta nebankovních subjektů čeká na zaváhání se splátkou. Chtějí získat zpět jednak dlužný úvěr, a to včetně penále formou exekuce.  

Čekat se nevyplácí

Při ztrátě zaměstnání nebo jiné nepředvídatelné události je dobré se spojit s věřitelem a informovat ho o svých problémech. Vhodné je pokusit se hledat společně dobré řešení, které uspokojí obě strany. Může se jednat o snížení splátky úvěru a prodloužení doby splácení, hledat místa, kde je možné snížit rodinné výdaje na minimum. Pokud ani tohle nestačí, je nutné okamžitě hledat možnosti, jak zvýšit rodinný příjem. Může se jednat o brigádu, prodáním nějakého rodinného majetku, přestěhováním do levnějšího bytu. Jedná se sice o nepříjemný proces a hledání možností a ústupků, ale pořád je to lepší než čelit psychicky náročné exekuci, která bolí mnohem více, než se postavit problémům čelem.

Hra na schovávanou

Poměrně častým jevem bývá, že dlužník, který nemá na splácení úvěrů, se začne schovávat. Nepřebírá poštu, neplatí a nekomunikuje. Jedná se o velmi špatný přístup, kdy může jedna exekuce stíhat druhou. Aby dlužník a jeho rodina nepřišli o střechu nad hlavou, je potřeba se spojit se všemi věřiteli a hledat řešení. Pokud má rodina a dlužník dobrou kreditní historii, má šanci na úpravu splátkového kalendáře. Banka umožní splácet nižší měsíční splátky a prodlouží splatnost dluhu. V zájmu banky je dohodnout se, je však nutné vidět snahu o řešení situace a vyjednávat.

Zdroj: http://www.dumfinanci.cz

Fotografie publikována se svolením Stuart Miles Photography / FreeDigitalPhotos.net


Štítky:

Přidat komentář

Musíte být přihlášeni pro komentování.

Friend: tai game mobile,tai game dao vang,