Pivovary Lobkowicz míří na burzu!

lobkowicz

Na pražské burze se brzy objeví nové IPO společnosti Pivovary Lobkowicz Group. Na trhu se objeví 28. května 2014 pod tickerem PLG.

Co je IPO a co to znamená pro investory?

IPO (= Initial Public Offering) znamená v překladu primární úpis akcií. Je to moment, kdy společnost poprvé vstupuje na akciový trh. Pro investory to znamená jedinečnou příležitost zakoupit podíl společnosti za jeho primární cenu, tedy v současnosti nejnižší možnou, a zhodnotí je v krátkodobém až dlouhodobém horizontu v rozmezí několika až desítek %.

Jak velkou emisi můžeme očekávat?

Společnost Pivovary Lobkowicz patří mezi největší pivovarnické společnosti v České republice. Je zastoupena v sedmi regionálních pivovarech v Uherském Brodě, Protivíně, Jihlavě, Hlinku v Čechách, Vysokém Chlumci, Klášteře Hradišti nad Jizerou a Černé Hoře na Blanensku, což ji dělá 5. největším pivovarem v Čechách.

mapa Lobkowicze

 

Zdroj fotografie: http://www.lobkowicz.cz

V rámci IPO plánuje potencionálním investorům nabídnout celkem 5.700.000 ks akcií v nominální hodnotě 160,- Kč až 175,- Kč pro drobné investory. Nabízené akcie představují necelých 50 % všech vydaných akcií společnosti. Stane se tak lákadlem nejen pro velké společnosti, ale i drobné investory. Celkový objem emise by se tak měl pohybovat mezi 912 miliony až 1,14 miliardy korun.

Co plánuje společnost se zisky plynoucími z prodeje?

Šéf společnosti Zdeněk Radil prohlásil, že plánuje 200 milionu korun, které Pivovary Lobkowicz získají v rámci primárního úpisu, investovat do rozvoje distribučních kanálů prostřednictvím nových restaurací a hospod, nových investic do marketingu a rozšiřování exportu do nových oblastí.

Nabídka akcií bude uskutečněna veřejnou nabídkou v České republice a v Rakousku a rovněž neveřejnou nabídkou institucionálním investorům v ostatních zemích. Upisovací období pro drobné investory v Čechách začne 12. 5. a potrvá až do 22. 5., v Rakousku se plánuje na období od 13. do 22. 5. 2014.

Zdroj úvodní fotografie: http://www.lobkowicz.cz


Přidat komentář

Musíte být přihlášeni pro komentování.

Friend: tai game mobile,tai game dao vang,