Nemůžete se rozhodnout mezi notebookem, netbookem či tabletem? My vám pomůžeme!

pocitac

Stolní počítač si většina lidí pořizuje v případě, že nepočítá s jeho přenášením. Stolní PC má tu výhodou, že má zpravidla nejvyšší možný výkon, velký a přehledný monitor. Dále snadné připojení mnoha doprovodných zařízení, jako jsou například tiskárny, skenery a jiné. Pokud nepotřebujete nutně ke své práci vysoký výkon a budete ho používat při běžné kancelářské práci, bývá při stejném výkonu levnější než třeba notebook nebo netbook. Stolní PC s vysokým výkonem jsou nenahraditelné při náročných pracovních procesech, jako je zpracování velkého množství dat. Také při tvorbě a úpravě grafiky či videa nebo hudby a nehovořím o hraní náročných her. Pokud jste se však již rozhodli, že si raději koupíte něco, co se dá i přenášet, máme pro vás stručný popis daných výrobků. Důležité je stanovit si priority a vědět, co od daného produktu očekáváte. Přesně tohle vám usnadní výběr.

Notebook

Notebook se většinou pořizuje, když je potřeba stále poměrně velký výkon, ale je nezbytné počítač přenášet třeba do kanceláře či ke klientům a mít ho tak neustále po ruce. Velký pomocník je v případech, že nemáte přístup k napájení ze sítě. Zároveň je praktickým řešením v případě nedostatku pracovního prostoru.

Netbook

Netbook se vhodný tam, kde upřednostníte nízkou hmotnost i rozměry. Stejně tak dlouhou výdrž na baterie. Pokud vám stačí nízký výkon a spokojíte se s menšími možnostmi připojení periferních zařízení, je netbook vhodnou volbou. Využít se dá, jak pro zábavu třeba při cestování, tak na prohlížení internetu, přehrávání různých multimédií a jednodušší kancelářské práce. Oblíbený je zejména u studentů.

Tablet

Tablet je menší než netbook, zpravidla ani nemá klávesnici a ovládá se pomocí dotykového displeje. Vybaven bývá docela zajímavými doplňky. Jedná se například o fotoaparát, GSM modem na připojení k internetu, komunikační rozhraní bluetooth či navigace GPS. Využití je skoro stejné jako netbook. Tablet využijí také ti, co rádi při cestování čtou knihy. Mimo jmenovaného má funkci čtečky elektronických knih a vejde se bez problémů do kabelky. Modely vybavené operačním systémem Android umožňují hraní populárních her. Nebo použití výukových programů vyvinutých speciálně pro tento systém. Tablet, který má GPS, může nahradit klidně i navigaci v autě.

Chytrý telefon

Jestliže očekáváte od mobilního telefonu mnohem víc, než je pouhé telefonování a psaní SMS, je to vhodné řešení. Chytrý telefon – smartphone zvládne podobné funkce jako netbook nebo tablet. A to při kapesních rozměrech a podobném výkonu.

Fotografie publikována se svolením adamr Photography/FreeDigitalPhotos.net.


Štítky: ,

Přidat komentář

Musíte být přihlášeni pro komentování.

Friend: tai game mobile,tai game dao vang,