Nemovitost vás zajistí při odchodu na penzi

Fotografie publikována se svolením Stuart Miles Photography / FreeDigitalPhotos.net

O tom, že státní penze bude v budoucnu klesat, není pochyb. Vlastní zabezpečení bude pouze ve vašich rukou. Nabízí se možnost zajistit si poklidné stáří tím, že si opatříte již nyní nemovitost. Úrokové sazby hypotečních úvěrů jsou nyní příznivé.

Odchodem do důchodu se značně sníží životní úroveň

Rodinné příjmy začnou okamžikem odchodu do důchodu klesat zhruba na polovinu, v budoucnu to bude ještě více. Pro občany se zodpovědným přístupem je vlastní zajištění samozřejmostí. Možnosti, jak se na důchod zajistit existuje samozřejmě více, a záleží pouze na investičním profilu každého jednotlivého občana. Avšak investice do nemovitosti se těší největší popularitě, protože je srozumitelná a jednoduchá. Hypoteční úvěr je uhrazen ještě před nástupem důchodového odpočinku. Pokud budete majitelem hned dvou nemovitostí, nabízí se možnost druhou pronajímat a mít z ní „pasívní příjem“ nebo vyřešit finance jejím následným prodejem. Investice, kterou učiníte v době produktivního života právě do nemovitostí, je výhodná. Protože odchodem do penze nedojde k rapidnímu snížení životní úrovně, uvádí Emil Brož, ředitel inovativní poradenské společnosti finFocus. Naplánovat hypoteční úvěr je jedním z důležitých kroků, které byste neměli podcenit. Vybraná nemovitost by měla odpovídat finančním možnostem rodiny. Je možné koupit byt menší a později ho popřípadě prodat a pořídit větší.

Připraveným štěstí přeje – buďte stratég

Než odejdete do penze, je důležité mít vyřešené vlastní bydlení. Lidé v předdůchodovém věku, kteří nemají vyřešené vlastní bydlení, mohou narazit na problém s hledáním vhodného podnájmu. Splácení hypotečního úvěru před nástupem důchodu znamená prokazatelně levnější bydlení než bydlení v podnájmu. Kvalitní nemovitost se dá vždy bez problémů prodat. Pokud se v důchodu setkáte s finančním problémem, je možné nemovitost prodat, koupit menší a získat tak z rozdílu finanční obnos k přilepšení na penzi. Při nákupu nemovitosti je potřeba věnovat dostatek času správnému výběru a zohlednit širokou škálu faktorů, jako jsou dostupnost, velikost a nároky na vybavení. Požadavky a nároky se mění s tím, zda se jedná o nemovitost, ve které budeme bydlet, nebo o nemovitost, kterou budeme chtít pronajímat. Financování nemovitostí je vážným finančním rozhodnutím a nabídka na trhu je obrovská. Z tohoto důvodů je nanejvýš vhodné konzultovat možnosti s poradcem, a snížit tak co nejvíce náklady na hypotéku. Úrokové sazby jsou výhodné, točí se okolo 3% hranice. Kdo plánuje koupi nového domu či bytu, měl by této příznivé situace využít.

Hypotéka, jako učitel finančního plánování

Hypotéka představuje dlouhodobý závazek, který může některé občany odradit, protože chtějí mít své koníčky, cestovat a věnovat se zábavě. Pokud však nastavené parametry hypotéky odpovídají finančním možnostem rodiny, není potřeba se hypotečního úvěru bát. Stává se, že teprve závazek hypotéky přiměje rodiny k finanční zodpovědnosti a promyšlenému plánování rodinného rozpočtu. Právě hypotéka způsobí, že mnoho rodin začne mít své výdaje pod kontrolou a ušetří na provozních nákladech. „To však vůbec neznamená, že si rodina musí odepírat potěšení, jako je třeba dovolená“ – dodává Emil Brož. Nákupy, které rodina provádí, jsou promyšlenější, nekupují zbytečnosti. Čerpání hypotečního úvěru je spojeno i s daňovou úlevou. Při dodržení zákonných podmínek je možné od základu daně odečíst zaplacené úroky, musí však být úvěrem vyřešená „vlastní“ bytová potřeba.

Zdroj: http://dumfinanci.cz/
Fotografie publikována se svolením Stuart Miles Photography / FreeDigitalPhotos.net


Přidat komentář

Musíte být přihlášeni pro komentování.

Friend: tai game mobile,tai game dao vang,