Na co byste se měli zeptat finanční poradce již na první schůzce?

Monitoring firem a osob

Ne každý se dokáže bravurně orientovat ve světě financí. Někdo má dostatečný přehled, jiný disponuje alespoň základními znalostmi a další neví vůbec nic – a právě v tomto případě přichází na řadu pomoc finančního poradce. Požádat o radu člověka, který svému oboru rozumí, není vůbec nic špatného a spousta lidí se na znalosti finančních poradců spoléhá. Pokud i vy plánujete schůzku s finančním poradcem – ať už z jakéhokoli důvodu – nenechte si ujít dnešní článek, ve kterém vám poradíme základní otázky, na které byste se jej měli zeptat.

  1. Jak bude probíhat naše spolupráce?

    Hned zkraje nutno zjistit, jakým stylem bude probíhat vaše vzájemná spolupráce především do budoucna. Pokud jste narazili na kvalitního finančního poradce, měli byste se dozvědět, co všechno od něho získáte a hlavně za jakou cenu. Měl by vím rovněž i nabídnout dlouhodobý servis, což je v této oblasti klíčové – často se totiž stává, že i když se člověk nazve finančním poradcem, jakmile vám prodá první produkt, už jej nezastihnete.

  2. Máte nějaké reference?

    Zatímco v celé řadě oborů můžete vycházet ze zkušeností jiných lidí, u finančního poradce na tento způsob nespoléhejte, ba naopak žádejte reference. Zajímat se můžete i o to, kolika lidem již pomohl a poradil, či kolika lidem se věnuje aktuálně. Na škodu není ani menší osobní průzkum ještě před tím, než se setkáte tváří v tvář.

  3. Můžete mi prokázat svou odbornost?

    Vzhledem k tomu, že se v dnešní době za finančního poradce může považovat prakticky kdokoli, není od věci, když si hned při prvním setkání vyžádáte odbornost finančního poradce. Určitě chtějte vidět dokument, který prokáže nejen stupeň dosaženého vzdělání, ale i kvalifikaci v oboru. Dávno se nelze spoléhat jen na jméno na vizitce – pamatujte na to!


Přidat komentář

Musíte být přihlášeni pro komentování.

Friend: tai game mobile,tai game dao vang,