K čemu slouží coaching?

výběr do týmu

Pojem coaching – česky koučink – patří mezi profesní termíny, které by měl znát každý podnikatel. Úzce souvisí s dalšími známými pojmy – například profesním rozvojem, kariérovým růstem nebo zvyšováním výkonnosti jednotlivce. Možná jste o tomto slovíčku již slyšeli, ale nikdy jste se nepídili po jeho pravém významu. Dnešní článek vám slovíčko coaching stručně vysvětlí a prozradí vám, k čemu vůbec slouží.

Práce s koučem nachází řešení

Coaching hledá odpovědi na otázky, které si kladete a na problémy, kterými se zabýváte. Pracovat s koučem není otázka chviličky, ba naopak jde o dlouhodobější spolupráci, jejímž cílem je identifikovat nejrůznější řešení, která pro vás budou v dané situaci tou nejlepší volbou.

Kouč vás vede, nedělá práci za vás

Mnoho lidí si myslí, že jakmile si najmou profesionálního kouče, vymyslí všechno za ně. Ale to není pravda. Kouč neodvede práci za vás ani vám neporadí přímo – spíše vás povede k tomu, abyste vlastními silami dospěli k tomu nejlepšími závěru. Nepovažujte ho tedy za někoho, kdo přijde a vyřeší vše problémy.

Pracovat s koučem není důvodem k podceňování sebe sama

Dalším rozšířeným mýtem je myšlenka, že jakmile se uchýlíte ke spolupráci s kouče, automaticky se řadíte mezi neschopné lidí, kteří neumí to, čemu se věnují. Ani tohle ale není pravdivé tvrzení. Připomeňme si jedno známí rčení: učený z nebe nespadl! Tak na to myslete a nepodléhejte dojmu, že nic neumíte, ničemu nerozumíte a nic nedokážete.


Štítky: ,

Friend: tai game mobile,tai game dao vang,