Jste majitelem nemovitosti? Nezapomeňte do 2. června 2014 zaplatit daň

nemovitost

Při nákupu nemovitosti podáváte automaticky daňové přiznání k dani z nemovitých věcí pouze na začátku. Platit daň se však musí každoročně. Pro letošní rok se musí zaplatit daň z nemovitých věcí do 2. června 2014. Pokud tak nestihnete učinit, hrozí vám sankce. Daňové přiznání se přiznává vždy jednou v roce, a to do konce ledna následujícího roku. Pokud jste si pořídili v loňském roce nemovitost, museli jste podat daňové přiznání do konce ledna roku 2014. V dalších letech se již daňové přiznání podávat nemusí, daň však musíte uhradit do konce května. A protože letošní 31. květen připadá na sobotu, poslední termín splatnosti daně z nemovitých věcí pro rok 2014 se posunuje na pondělí 2. června.

Daň pro první rok si vypočítáte sami

V prvním roce, kdy je podáno daňové přiznání k dani z nemovitosti, si vlastník nemovitosti musí výši daně vypočítat zcela sám. V dalších letech tuto daňovou povinnost přebírá finanční úřad. Konečná výše daně závisí na velikosti, typu a místě nemovitosti. Daň z nemovitých věcí se proto liší a v každém městě je odlišná. Za poslední roky však daň z nemovitosti výrazně stoupla. Majitelé vícero nemovitostí nemusí mít obavu, že neobdrží podklady k platbě za některou z nemovitostí. Do jedné obálky jsou vkládány poštovní poukázky pro všech 14 finančních úřadů v České republice. Daň z nemovitostí je splatná jednorázově, pokud však výše daně nepřekročí částku 5.000,- Kč. Pokud je částka vyšší, tak se platí rozložená do dvou splátek, ale je možné zaplatit ji i jednorázově. Součástí poštovní poukázky jsou i informace o termínu splatnosti splátek a rovněž stav daňového účtu. První splátku je nutné uhradit do 2. června a druhou splátku do 1. prosince.

Platba daně předem

I tento způsob je možný, ale i tito lidé obdrží do své poštovní schránky poukázku s předepsanou částkou na úhradu daně z nemovitých věcí pro rok 2014. Nemusí však panikařit, úřady posílají poukázky automaticky a všem. Pokud máte již daň zaplacenou, znovu ji platit samozřejmě nemusíte. Většinou k tomuto dochází, pokud majitelé nemovitosti zaplatí daň v meziobdobí, kdy už mají úřady poukázky připravené.

Zdroj: dumfinanci.cz.

Fotografie publikována se svolením cuteimage Photography/ FreeDigitalPhotos.net


Štítky: ,

Přidat komentář

Musíte být přihlášeni pro komentování.

Friend: tai game mobile,tai game dao vang,