Jak snížit náklady na provoz auta?

auto

Náklady na provoz vozidel v posledních letech rapidně rostou. Pohonné hmoty ale nejsou jediné, co tento růst způsobuje. Hraje zde roli více faktorů a spousta lidí je podceňuje a nevěnuje jim pozornost do doby, než si sečtou výdaje na konci měsíce. Jaké faktory to způsobují? Přinášíme vám seznam a tipy, jak ušetřit.

1. Havarijní pojištění

Pojištění vozidla je jednou z hlavních výdajových položek každého majitele vozidla. Každý rok pojišťovny zvyšují sazby pojistného, a to z důvodu zvyšující se konkurence na trhu i z narůstajícího počtu pojistných událostí a tedy i výdajů na platby pojistného plnění pojišťoven. Majitelé vozů mají tak dvě možnosti na výběr. Buď si havarijní pojištění vůbec nesjednávat, což nedoporučujeme, protože v případě pojistné události odcizení, vandalismu i dopravní nehody nedostanete vůbec žádné odškodné, nebo se snažit ušetřit na daném pojištění.

A jak ušetřit? Nejprve bychom vám doporučili zvolit pojištění na základě porovnání více nabídek na srovnávačích pojištění na internetu. Pokud máte své kandídáty, zjistěte, jestli u jednoho z nich nemáte již jinou pojistnou smlouvu a zjistěte si, jakou slevu byste mohli získat za uzavření dalšího typu pojištění. Další slevu pak můžete získat na frekvenci placení, a to jednou ročně. Tuto variantu nabízí většina pojišťoven. Některé finanční domy pak mohou poskytnout i nepatrnou slevu za sjednání pojištění online.

2. Servisní prohlídky

Další čerpadlo na peníze představují servisy a servisní prohlídky. Je samozřejmé, že pravidelním servisním prohlídkám se vyhnout nemůžete, v opačném případě vám hrozí pokuty, či v horším případě ohrožení zdraví. Ale jak můžeme ovlivnit výdaje za absolvování těchto prohlídek, je tím, že si vybíráme mezi servisy a poskytovateli těchto služeb. Pokud zakoupíte ojeté vozidlo, není třeba, abyste dále vyhazovali peníze za autorizované servisy, které vám mohou poskytnout stejné služby, ale za mnohem vyšší ceny, než autoservisy neautorizované. Samozřejmě to neznamená, že máte jít do nejbližší garáže, kde ušpiněná mladíci „spravují“ auta. Tím riskujete, že spíše vaše auto poškodí, než opraví.

3. Tankování pohonných hmot

Tankování pohonných hmot je rovněž podstatnou a nejviditelnější položkou majitelů vozů. Každý se zhrozíme ze začátku letní sezóny, která jisto jistě znamená i zvýšení cen pohonných hmot z důvodu vyšší spotřeby na cesty za dovolenou apod. Pak objíždíme jednu benzínku po druhé a hledáme cenově dostupnou, kde jsme ochotni utratit několik set až tisíc za plnou nádrž.

Zajímavým tipem, jak ušetřit peníze, je využití tzv. tankovacích karet. Ty v současné době nabízí mnohem více služeb, než pouhé zaplacení tankování, ale můžete jimi hradit i mýto, ubytování, jídlo v restauraci či mytí vozu. Tankovací karty rovněž eliminují riziko ztrát vlivem směnných kurzů a poplatků. Dále je možný až měsíční odklad zaplacení faktur, což mnozí jistě ocení.

Některé společnosti nabízející tankovací karty za účelem rozšíření služeb uzavírají spolupráci s pojišťovnami, a tak v případě, že byste využili nabídky pojištění přes vaši tankovací kartu, můžete získat další slevu.

Fotografie publikována se svolením graur razvan ionut/FreeDigitalPhotos.net


Přidat komentář

Musíte být přihlášeni pro komentování.

Friend: tai game mobile,tai game dao vang,