Jak si přivydělat na mateřské? Nebojte se podnikat z domu!

podnikání

Stále více maminek hledá na mateřské, a později rodičovské, dovolené možnosti, jak si přivydělat. Příspěvek od státu není v porovnání se současnými výdajemi ani zdaleka dostačující, natož aby se z toho dalo i něco naspořit do budoucna. Jak ale přinést domů nějaké výdělky, aniž bychom museli dát našeho drobečka do školky nebo rodičům na hlídání? Odpověď je jednoduchá: začněte podnikat z domu!

Nepřijdu o příspěvek, když budu vydělávat?

Nejprve Vás ale uklidníme zodpovězením otázek, ze kterých máte jistě obavy. Jednou z nich je obava ze ztráty příspěvku. Rodičovský příspěvek je daný dobou, na kterou jste o něj požádali. Nezáleží na tom, kolik si vyděláte podnikáním, výše příspěvku tím omezena či zrušena nebude. Pokud chcete pokračovat v práci u stejného zaměstnavatele jako dosud, není v tom problém, ale sjednaný druh práce musí být jiného charakteru než před přechodem na mateřskou, resp. rodičovskou dovolenou.

Kde začít podnikat?

Další hádankou, která maminky trápí, je, v jakém oboru vlastně podnikat? Jednou z možností je například podnikat v účetnictví. Předpoklady pro rozjezd podnikání nejsou nijak náročné. Stačí, pokud máte za sebou ekonomické vzdělání a znáte tedy již nějaké teoretické základy účetnictví, které si můžete rozšířit pomocí online kurzů či účetních programů. Důkazem, že to opravdu není těžké, je vzrůstající počet maminek vydělávajících si právě tímto způsobem.

Pokud jste ale šikovnější spíše na ruční práce, například pletení, vyšívání či šití, rozjeďte si vlastní e-shop! Založit webové stránky lze dnes zdarma a je to velmi jednoduché. Pak už je stačí věnovat se Vašemu koníčku a postupně jednotlivé položky přidávat do svého obchůdku. Divili byste se, jak je i v dnešní době velký zájem o nákup „podomácku vyrobených“ originálních kousků oblečení a doplňků.

Nemusíte se ale omezovat pouze na účetnictví nebo ruční práce. Přivydělat si můžete rovněž i redakční činností a copywritingem. Pokud máte v malíčku pravidla českého pravopisu a umíte svými slovy zaujmout, pište PR články pro zviditelnění různých firem a společností nebo do rubrik internetových magazínů,  nebo zkuste psát reklamní slogany. Pokud máte neotřelé nápady, určitě se po Vašich nápadech ostatní jen poperou. Jen se nebojte popustit uzdu své fantazii.

Na co si dát pozor?

Víme, že je velmi složité najít tzv. prvního „obětního“ beránka, díky kterému byste získali dostatek zkušeností, rozšířili portfolio svých prací či služeb a byli tak atraktivnější i pro další klienty. Nicméně se nenechte zlákat internetovými stránkami, kde Vám slibují desetitisíce až statisíce korun po prvních měsících podnikání apod. Jedná se o podvodné nabídky, které by Vám mohli spíše způsobit potíže  než zlaťáky!

Fotografie publikována se svolením Ambro / FreeDigitalPhotos.net


Přidat komentář

Musíte být přihlášeni pro komentování.

Friend: tai game mobile,tai game dao vang,