Jak si najít práci, aneb 10 kroků k získání zaměstnání! 2. část

výběr do týmu

Hledáte práci? Pak jistě moc dobře víte, jak složitý je to úkol. Rozhodně se nedá mluvit o chvilkové záležitosti, nýbrž je to běh na hodně dlouhou trať, který ne vždycky končí úspěchem. Zvláště hlásí-li se na jedno pracovní místo více lidí, je pro vás tato situace ještě o něco složitější, neboť musíte porazit další žadatele a potencionálnímu zaměstnavateli dokázat, že vybrat si právě vás je to nejlepší, co může udělat. V minulém článku jsme vám představili pětici užitečných tipů, díky kterým zvýšíte šance na získání zaměstnání. Není-li vám váš život po pracovní stránce lhostejný, pokračujte ve čtení dnešního článku, kde budete s šikovnými tipy pokračovat!

 • 6. Fotka v životopisu jen tehdy, když ji zaměstnavatel požaduje

  Jakmile se ucházíte o místo, na které je vyhlášeno výběrové řízení a zaměstnavatel požaduje zaslání životopisu, jehož součástí má být i fotografie, přiložte tam takovou, která se dává na občanský průkaz. Myslet si, že jakmile tam přiložíte fotografii z dovolené či bujarého večírku, aby šéfík viděl, že jste pro každou legraci, rozhodně není na místě! Stejně nevhodné jsou fotografie v plavkách – myslíte si, že si vás zaměstnavatel vybere podle ukázkové postavy? Možná, ale v takovém případě prodáváte sami sebe!

 • 7. Lež má krátké nohy

  Při psaní životopisu ani následném pohovoru se nikdy nepřiklánějte ke lhaní. Ani maličká úprava pravdy není na místě a při žádosti o místo nemá co dělat! Nesnažte se přecenit své jazykové dovednosti v domnění, že se na to nepřijde, ani si nevylepšujte dosavadní pracovní zkušenosti. Otázky i testy, kterými můžete projít by stejně odhalily, že jste nejednali čestně…a takové lidi nikdo nepřijme!

 • 8. Cesta do zahraničí jako výborná zkušenost

  Snažíte se už delší dobu sehnat práci, ale stále se vám nedaří? Pak neskládejte hlavu do dlaní , místo toho si složte pár kusů oblečení do kufru a vyrazte do zahraničí. Samozřejmě tím není myšleno vyjet si na dovolenou někam k vodě, nýbrž získat zkušenosti za velkou louží, které se vám po návratu domů budou hodit.

 • 9. Nepohrdejte brigádou!

  Ohrnujete nos nad brigádou, neboť máte dojem, že vy přeci máte na něco lepšího? Tak pozor – každá pracovní nabídka se cení a opovrhovat nabídkou brigády by se vám mohlo vymstít. Jde především o praxi a zkušenosti, které jednou jistě využijete.

 • 10. Připravte se na pohovor

  Byli jste pozvaní na pracovní pohovor? Gratulace je na místě, neboť to můžete považovat za jakési druhé kolo a vaše vyšší šance udělat dobrý dojem. Proto se důkladně připravte, zjistěte si informace nejen o konkrétním místě, ale i o firmě, kam se hlásíte.

Fotografie publikována se svolením Ambro / FreeDigitalPhotos.net


Přidat komentář

Musíte být přihlášeni pro komentování.

Friend: tai game mobile,tai game dao vang,