Jak si najít práci, aneb 10 kroků k získání zaměstnání! 1. část

pracovní pohovor

Najít si v současné době lukrativní zaměstnání, ve kterém byste měli příjemnou vidinu zisku i kariérního postupu, je opravdu tvrdý oříšek, na který drtivá většina z vás nestačí. Nezaměstnanost je vysoká a probojovat se mezi desítkami dalších uchazečů, kteří stejně jako vy usilují i jedno pracovní místo, je boj na ostré lokte, kde silnější samozřejmě vyhrává a nechává za sebou sklopené hlavy poražených. Chcete-li z tohoto boje vyjít jako vítěz, těšit se z úspěchu a nebrečet někde v koutě, že vám to zase nevyšlo, přečtěte si dnešní článek. Poradíme vám, jak v několika šikovných krocích zvýšit vaše šance na získání zaměstnání.

 • 1. S lenivostí nejdřív pojdeš!

  Myslíte si, že k získání zaměstnání bohatě stačí, zkontrolujete-li jednou týdně nabídku pracovních úřadů? Nebo snad zastáváte názor, že k úspěchu vás dovede, odpovíte-li na pár inzerátů? Pak se není čemu divit, že ještě pořád sedíte na sednici doma a o práci nemůžete zaboha zakopnout!

 • 2. Při rozesílání životopisů si veďte seznam

  Své šance na přijetí rozhodně nezvýšíte tím, že díky své zapomnětlivosti – a již zmiňované lenivosti – odešlete svůj životopis několikrát do jedné firmy. Samozřejmě, jednou – maximálně dvakrát se vám to stát může, ale jakmile se konkrétní firmě v emailové schránce 10x během jednoho měsíce objeví váš životopis, jaké si myslíte, že máte šance na úspěch..?

 • 3. Motivační dopis je základ!

  Podceníte-li motivační dopis, je to čistě vaše smůla. Větev si pod sebou podkopete i v případě, kdy vše firmám pošlete na chlup stejný motivační dopis. Proč? Firma by z vašeho dopisu měla získat dojem, že o nabízenou pozici máte skutečný zájem.

 • 4. Umíte sami sebe ohodnotit?

  Počítejte s tím, že jakmile se probojujete do dalšího kola – pracovního pohovoru – budete dotázáni, jak byste sami sebe popsali. Také se po vás bude chtít, abyste vyzdvihlo vaše nejsilnější stránky a tím sami sebe patřičně ohodnotili. Před pohovorem je tedy důležité zamyslet se nad tím, čím můžete konkrétní firmě přispět.

 • 5. Jste až příliš struční? Chyba!

  V životopise se požaduje, abyste se rozepsali v heslech, tedy stručně a jasně. Ovšem pozor – při popisu zaměstnání by vám v životopise v žádném případě nemělo chybět, co jste konkrétně dělali, za co jste měli zodpovědnost, v jak velkém týmu jste pracovali. Máte-li koníčky, které mají s vámi vybranou pozici co dočinění, rozhodně je zmiňte!

Fotografie publikována se svolením Ambro Photography/ FreeDigitalPhotos.net


Přidat komentář

Musíte být přihlášeni pro komentování.

Friend: tai game mobile,tai game dao vang,