Jak přežít ponorkové období zvané „mateřská dovolená“

po mateřské

Občas každou maminku přepadne ponorkový stav a vyskáčou jí pupínky, jakmile slyší slovo „mateřská dovolená“. Nejspíš přemýšlí, jaký člověk mohl tento pojem vymyslet? Skutečně je pravda, že mateřská dovolená se od té klasické dovolené liší. A to jednak tím, že se absolutně nejedná o činnosti prováděné na dovolené. Tím je myšleno například relax či jiný druh odpočinku.

Mateřská je úkon složený z rutinních záležitostí, jako je péče o svého potomka, domácnost, partnera a další věci, které nemá smysl do detailu rozebírat. Určitě to každá maminka, která je na mateřské, dobře zná. Jak tedy přežít tohle období, než budeme moci dítě umístit do mateřské školy? Během dne se soustřeďte na takové aktivity, kde budete moci vzít dítě s sebou. Bude to prospěšné pro vás i dítě. Neztratíte mezi sebou kontakt a navíc se dostanete do společnosti jiných maminek. Tam si můžete vyměňovat nápady, názory a budovat přátelství. Nezřídka se stává, že si pak maminky navzájem pomohou s hlídáním dětí. Rozhodně se neuzavírejte před světem a nepropadejte zoufalství. Jde pouze o dočasné období, než se budete moci vrátit opět ke své práci.

Miminka milují plavání

Plavání kojenců i batolat patří mezi velmi zábavné, ale také zdraví prospěšné aktivity. Nejlepší odměnou pro vás bude šťastný smích a rozzářené oči vašeho děťátka. Pokud máte děti už větší, můžete místo plavání zkusit jiné pohybové aktivity, kde se dítko zabaví.

Návštěva u přátel

Mateřská nabízí spoustu příležitostí. Sem tam můžete navštívit i se svým dítětem přátelé. Vyhledávejte si kamarádky, které mají podobně staré děti jako vy. Můžete společně chodit na procházky a nákupy. Navazování kontaktů s jinými maminkami určitě není dnes nic nemožného. V obchodě, v lékárně, u lékaře nebo jiných místech potkáte spoustu maminek.

Odreagujte se nákupem

V každém větším obchodním domě naleznete na toaletách přebalovací pultíky. Proto není problém i s miminkem vyrazit vstříc nákupům. Určitě vyberete nějaký druh zboží, který vás potěší.

Začtěte se do knížky

Odpočívat a ještě se i vzdělávat můžete u zajímavé knížky v době, kdy vaše dítě spí. Oddávat se četbě nemusíte pouze mezi čtyřmi zdmi. Vyjít si můžete do parku a v letním období někam poblíž na louku, kde se můžete rovnou i opalovat.

Kurzy online

Určitě by se dalo jmenovat tisíce dalších zajímavých činností. Ze všeho nejhorší, čeho se mnohdy maminky dopouští, je upadnout v nečinnost. Internet nabízí nepřeberné množství různých kurzů. Není potřeba prosedět 3 roky doma. Zkusit můžete online kurzy a pracovat na svém rozvoji. Po skončení mateřské se vám tak mohou otevřít brány s novými pracovními možnostmi.

Fotografie publikována se svolením Ambro Photography/ FreeDigitalPhotos.net


Přidat komentář

Musíte být přihlášeni pro komentování.

Friend: tai game mobile,tai game dao vang,