Jak poznat, že vaše stávající zaměstnání není to pravé ořechové?

ID-10091560

Do práce musí chodit každý, komu se na účtu nepovalují zbytečné miliony. Jestliže patříte mezi hrstičku šťastných, kteří si ve svém zaměstnání našli zálibu a koníček, pak si následující řádky s klidným srdcem můžete nechat ujít. Jestliže vás ale každou neděli večer sužují nepříjemné pocity ze skutečnosti, že druhý den musíte opět poslušně naklusat do zaměstnání – a jestliže ony pocity nemáte jen v neděli, ale každý den – pak věřte, že je něco špatně a náš dnešní článek je určený právě vám. Spousta lidí dochází do práce jen kvůli penězům. Své nadřízené upřímně nesnáší, vadí jim pracovní prostředí, kolektiv rovněž není to nejpříjemnější a z úkolů, které musíte den co den plnit, se jim dělá špatně. Znáte to? Pak čtěte dál‘

Odrovnáte sami sebe

Úkoly nad rámec pracovních povinností, nutné přesčasy, žádné přestávky – to je první důkaz toho, že vaše práce není to nejlepší. Jestliže kvůli úkolům nestíháte ani svačiny, nekontrolujete svůj pitný režim a zanedbáváte se prakticky ve všem, ničíte tak jen sami sebe. Podobným zacházením se sebou sama si totiž odrovnáte metabolismus, což se může zapříčinit o problémy v podobě obezity či vysokého krevního tlaku.

Frustrace

Děláte práci na víc, všechny úkoly pokaždé odevzdáte čas a pokud některý z kolegů nestíhá, tak mu ochotně pomůžete? Ano, někdo by to možná označil za srdečnost a ochotu, někdo na opak za hloupost. Za práci navíc byste měli být patřičně ohodnoceni, ale pokud se tak nestane – a klidně i několikrát za sebou – pak se může objevit pocit frustrace a syndrom vyhoření. Snažte se tomu předejít!

Zanedbávání rodiny

Ve chvíli, kdy vás vaše rodina začne vídat jen ráno u snídaně, vaše děti vás neuvidí před tím, než večer ulehnou do postele a stanete se tak pro ně cizincem, je ten nejvyšší čas popřemýšlet o změně zaměstnání. Nesnažte se podobné chvíle vykompenzovat tím, že dětem nakoupíte drahé dárky, protože ani ten nejdražší nenahradí čas strávený s vámi. Tak na to myslete, za to žádná práce nestojí.


Friend: tai game mobile,tai game dao vang,