Jak je to s dětskými přídavky pro rok 2014?

Fotografie publikována se svolením David Castillo Dominici Photography / FreeDigitalPhotos.net

Jak vysoké jsou v roce 2014 přídavky na dítě? Kdo má na přídavky nárok? Jaké musíte splnit podmínky? Kde se podává žádost a jaký je k tomu zapotřebí formulář? Na tyto otázky se vám pokusíme odpovědět v tomto článku. Pravidla pro nárok dětských přídavků pro rok 2014 zůstávají neměnná.

Výše životního minima rozhoduje o různých státních dávkách. Jedná se také o dětské přídavky, které však nejsou určeny pro všechny rodiny. Životní minimum hraje „hlavní roli“, protože právě od této hranice se odvíjí spektrum sociálních dávek. Pro přiznání dětských přídavků nesmí příjem rodiny překročit 2,4 násobek životního minima. Životní minimum je uvedeno v zákoně č. 110/2006 o životním a existenčním minimu. U každé rodiny se může hranice životního minima různě lišit.

O dětské přídavky je nutné požádat

K vyplácení dětských přídavků je nutné si písemně zažádat na místě příslušného úřadu práce podle vaší trvalé adresy. Žádost se podává na formuláři k tomuto účelu určeném. Při posuzování nároků na přídavky pro děti se netestuje rodinný majetek, ale rodinné příjmy. K vyřízení žádostí bude nutné předložit průkaz totožnosti a u dětí do 15 let rodný list. Také může být požadováno předložení potvrzení o studiu, potvrzení o zdravotním stavu a další různá potvrzení individuálně podle daného případu. Žádost o přídavky na dítě stačí většinou vyřizovat 1x ročně. Dávka se však nevyplácí zpětně, začne být vyplácená po schválení žádosti.

 Dětské přídavky v roce 2014

  • Děti do 6 let věku – 500,- Kč;
  • Děti ve věku od 6 do 15 let – 600,- Kč;
  • Děti a studující ve věku od 15 do 26 let – 700,- Kč.

Životní minimum pro rok 2014

  • Jednotlivec – 3.410,- Kč;
  • První dospělá osoba v domácnosti – 3.140,- Kč;
  • Druhá a další osoba ve stejné domácnosti – 2.830,- Kč;
  • Nezaopatřené dítě do 6 let – 1.740,- Kč;
  • Nezaopatřené dítě od 6 do 15 let – 2.140,- Kč;
  • Nezaopatřené dítě od 15 do 26 let – 2.450,- Kč.

Fotografie publikována se svolením David Castillo Dominici Photography / FreeDigitalPhotos.net


Přidat komentář

Musíte být přihlášeni pro komentování.

Friend: tai game mobile,tai game dao vang,