Hledáte dobrodružství? Staňte se au-pair v zahraničí

au-pair

Končíte školu a přemýšlíte nad tím, jak naložit s prázdninami? Možná, že trochu dobrodružství, zdokonalit jazyk a ještě si vydělat by nemusela být špatná volba. Co si o tom myslíte? V dnešním článku si budeme povídat s Markétou K. 28 let, která po studiích chtěla zkusit trochu štěstí a vydělat pár kaček navíc. V zahraničí už však zůstala a bude nám vyprávět o tom, jak to celé začalo.

Markét, co tě vedlo k tomuto rozhodnutí?

Musím říci, že jsem se nad touto otázkou chvíli zamyslela. Zkrátka šlo o spontánní nápad a ty se mi v životě osvědčily již víckrát. Také v tom má do určité míry zásluhy moje sestra, která kdysi práci au-pair vykonávala a tuto zkušenost si velmi chválila.

Jaké jsi podnikla kroky v přípravě na tuto práci?

V té době jsem byla skutečně velmi mladá a velmi mi ulehčilo, že již tenkrát existovaly agentury. Zaregistrovala jsem se, zaplatila poplatky, sehnala potřebné dokumenty a už jen čekala na nabídky. Dívky si mohou také rodinku najít na internetu samotné. I to je samozřejmě možnost. Nicméně ze svých zkušeností to nedoporučuji. Rodiny, které vám doporučí agentura, jsou důkladně vybrány, takže je minimální šance, že se dostanete do „špatných rukou“.

Jaké jsou tvé zkušenosti? Přece jen 5 let je dlouhá doba?

Ano, 5 let se zdá být hrozně dlouhá doba, ale musím říci, že mi to hrozně uteklo. Samozřejmě mluvím perfektně anglicky a naučila jsem se trpělivosti a naslouchání. Protože i děti mají své malé a velké starosti. Rovněž jsem se naučila spoléhat sama na sebe a být samostatná. Najednou tam nebyla ani máma, ani táta, aby vám pomohli. No a samozřejmě jsem poznala docela jiný svět, který se mi zalíbil, proto už jsem se do ČR nikdy nevrátila, pouze na návštěvu za rodinou.

Co obnáší práce au-pair?

To je poměrně jednoduchá otázka a na ní bude následovat i jednoduchá odpověď. Práce au-pair obnáší jednoznačně péči o to nejcennější, co rodinka má. Čili péče o jejich děti. Je potřeba si uvědomit, že rodina, která si vás vybrala, vám důvěřuje natolik, že vám je svěří. Musíte jim věnovat dostatečnou pozornost. Učit se s nimi, pomáhat s úkoly, oblékáním, chodit na procházky, vykládat si s nimi, doprovázet do kroužků atd. Nezapomínejte, že děti rostou s vámi a máte na jejich výchovu velký vliv. Občas může práce au-pair zahrnovat domácí práce, vaření, žehlení, venčení pejsků a jiné. To je dobré vědět předem, aby nedocházelo k nedorozuměním.

Co bys doporučila těm, kteří se na práci au-pair chystají?

V první řadě obrnit se trpělivostí, protože děti v zahraničí jsou jiné než děti z ČR. Jiná výchova a zvyky. Každé dítě je jiné a někdy může trvat, než vám ratolest začne věřit a považovat vás za kamaráda a později i člena rodiny. Což mě se kupodivu povedlo. Byly však krušné chvíle, kdy jsem s tím chtěla praštit. Nicméně neudělala jsem to a bojovala dál. Dnes jsem za to ráda. Povedlo se mi vybudovat přátelství na celý život. Kdykoliv a cokoliv potřebuji, mohu se na ně obrátit přesto, že tam již několik let nežiji a vedu svůj soukromý život. Ještě bych ráda dodala, že je dobré si předem domluvit podmínky s rodinou, co vše bude zahrnovat vaše práce.

Fotografie publikována se svolením marin Photography/ FreeDigitalPhotos.net


Štítky:

Přidat komentář

Musíte být přihlášeni pro komentování.

Friend: tai game mobile,tai game dao vang,