Hledat novou práci je mnohdy běh na dlouhou trať

hledání práce

Existuje mnoho zaručených rad a návodů, které pomáhají vést k úspěšnému nalezení nového zaměstnání. Jenže v tom velkém výčtu mnohdy chybí to nejdůležitější. Tím je síla vůle a neoblomné odhodlání. Přinášíme vám pár tipů, které by vám mohly pomoci při hledání nové vysněné práce.

Mít plán

Mezi důležité kroky, vedoucí k úspěchu, patří mít „nějaký“ plán. Na výlet také nevyrazíte bez přípravy, aniž byste si předem určili, kam to vlastně pojedete. Plán či harmonogram, který dává přehled činností, kterými dosáhnout cíle, a to včetně časového plánu, který nám bude ukazovat kdy. V jiném případě bychom to mohli posouvat na dobu neurčitou. Tento plán berte zcela vážně a hlavně si stanovte reálné cíle. Také by měl být variabilní, chcete – li pružný, aby mohl reagovat na případné změny. Je důležité držet se plánu a věřit v úspěch.

Režim

Různé činnosti uvedené ve vašem plánu mohou být následující. Vytvořte si plán, který zahrne celodenní činnosti včetně vašich koníčků. Nejhorší, co nezaměstnaný člověk může udělat, je, že spí do 10 hodin a pak neví, co bude vlastně dělat. Je znuděný a dezorientovaný. Dodržujte režim, který je podobný tomu pracovnímu. Utřiďte si všechny činnosti vedoucí k nalezení práce do různých oblastí. Aby váš život nebyl nudný a jednotvárný. Věnujte čas i patřičnému růstu – dalšímu vzdělávání. Věnujte volný čas neustálému zlepšování svých možností: vylepšete si životopis, motivační dopis a další. Hledejte odborné články, názory, diskuze. Sepište si všechny zdroje, kde je možné hledat práci. Zapisujte si, koho jste oslovili, jak reagoval atd. Tím vším se učíte a zlepšujete taktiku. Nenechte se odradit a vydržte v tom, co děláte. Co se vám zdá jako neúčinné, změňte.

Zapisujte si vše

Velkou pomůckou vám bude záznam informací. Proto si vše zapisujte. Účastněte se různých výběrových řízení, i když to není třeba vaše vysněná práce. S každým pohovorem a změnou postupu, s každým životopisem či motivačním dopisem tak zvětšujete své zkušenosti a šance rostou. Přesto, že zatím práci nemáte, vytvořte si vlastní pracovní deník a plánujte, zapisujte a vyhodnocujte. Není podstatná doba, po jakou budete takto intenzivně na sobě pracovat. Nevzdávejte se za týden, dva, měsíc ani za půl roku. Připravujte se poctivě na každý pohovor i každé výběrové řízení. Klidně si nacvičte rozhovor před zrcadlem. Nikde se na nikoho nečeká s otevřenou náručí a nikdo nemá cesty umetené. Ty si musí umést každý sám. Každým dnem i každou minutou pak budete blíže vysněnému zaměstnání. Nezapomínejte být důslední, systematičtí a disciplinovaní. Nepřisuzujte si pouze neúspěchy, ale naučte se spatřovat i drobné úspěchy, které činíte. Nikdy nic nesvádějte na ostatní nebo osud. Vy jste totiž osud. Vydržte a výsledek se dostaví.

Fotografie publikována se svolením Gualberto107 Photography/FreeDigitalPhotos.net


Štítky:

Přidat komentář

Musíte být přihlášeni pro komentování.

Friend: tai game mobile,tai game dao vang,