Facebook plánuje umožnit přímý prodej zboží

facebook

Sociální síť Facebook chce být populární a konkurenceschopná ve všech aspektech internetu – nyní i v oblasti e-commerce. Nově testuje tlačítko „buy“, které by umožnilo v budoucnu přímý nákup zboží právě prostřednictvím facebookovských stránek.

E-shopy na facebooku?

Tato funkce neznamená, že se bude jednat o jeden velký e-shop. Standardní komunikační funkce, hry a jiné aplikace zůstanou zachovány. Stejně tak i dosavadní reklamy na bočním panelu. A právě tam dojde ke změně, u uvedených nabízených produktů se bude nacházet tlačítko „buy“, tedy nakoupit, a zákazníci budou moci nakoupit zboží, aniž by museli opustit stránky facebooku.

Prozatím se jedná pouze o testovací verzi a je do ní zapojeno prozatím pár firem v USA, ale dá se předpokládat, že se tato nová funkce rozšíří i do české verze.

V čem vidí výhodu?

Hlavním cílem rozšíření Facebook for business není pouze zvětšení povědomí o sociální síti, ale rovněž představení Facebooku jako konkurence jiným obchodním společnostem. Spolupráce se společnostmi, které takto budou nabízet své produkty uživatelům je nyní zadarmo, ale do budoucna to již tak nebude. Každý, kdo bude chtít svou společnost nejen zviditelnit formou reklamního banneru, ale i formou e-commerce, bude muset administrátorům Facebooku zaplatit poplatek ze zprostředkování.

Samozřejmě to v praxi nebude tak jednoduché, jak se zdá. Nová funkce musí totiž splňovat řadu bezpečnostních kritérií, například zabezpečení soukromých informací o platební transakci, číslu platební karty, předmětu nákupu či dodacích údajů o kupujícím aj. tak, aby jej neviděli jiní uživatelé.

Vidina úspěchu?

I když administrátoři Facebooku plánují velké změny, není jisté, zdali se jim tato investice vyplatí. Již v minulosti se pokoušeli nastoupit do e-commerce, ale s neúspěchem. Facebook bude jistě ještě nějakou dobu představovat místo pro zábavu, nikoliv pro nákupy.

Zdroj fotografie: http://www.facebook.com


Přidat komentář

Musíte být přihlášeni pro komentování.

Friend: tai game mobile,tai game dao vang,