Do čeho investovat? Do drahých kovů!

ID-10067076

Rozhodli jste se, že začnete investovat? Přemýšlíte nad tím, která z oblastí je nejvýhodnější a do čeho začít investovat? Zajímavou investicí se v poslední době opět stávají drahé kovy. Proč byste měl do drahých kovů investovat? Drahé kovy trvale uchovávají svoji hodnotu a dá se s nimi obchodovat všude. Ať je doba, jaká chce, drahé kovy jsou pojistkou v době ekonomické nestability, nejistoty a krize.

Z historického hlediska je nejtradičnější a nejoblíbenější komoditou pro investování zlato. Investorům se v otázce investování do drahých kovů, hlavně zlata, nabízí nespočet možností a způsobů, počínaje investováním do fyzického zlata a konče nákupem akcií společností těžících drahé kovy. Drahé kovy však nejsou představovány pouze zlatem, ale mnoha dalšími kovy, do kterých se dá investovat. Mezi ty nejvýhodnější investiční komodity v oblasti drahých kovů patří včetně zlata také stříbro, platina, palladium nebo rhodium.

Výhody investování do drahých kovů

V první řadě si drahé kovy trvale uchovávají svoji hodnotu. V druhé řadě se s nimi dá obchodovat všude na světě. A v neposlední řadě představují pojistku v době finanční a ekonomické nejistoty, což souvisí s první výhodou uchovávání hodnoty.

Částečně překvapivou výhodou investování do drahých kovů je široká možnost uplatnění i malých investorů. Většina z nás má představu, že do drahých kovů se dá investovat jen, můžeme-li vkládat vysoké částky. Pravdou však je, že investovat lze v malých částkách, a to díky konkurenčnímu poli investičních společností, které slitky drahých kovů nabízejí v různých váhách, a to od jednoho gramu výše.

TIP: Doporučujeme si případný nákup drahých kovů či spíše jejich slitků rozložit po menších gramážích a do delšího časového období. Díky tomuto řešení se vám vykryjí případné finanční výkyvy.

Více než kov je důležitý prodejce

Rozhodnete-li se pro nákup drahého kovu, měli byste si pečlivě vybrat prodejce, od kterého budete kov následně kupovat. Pozor si dávejte hlavně při prvním nákupu, při němž potřebuje nezkušený člověk spolehlivého partnera, jenž může pomoci a poradit. Stejně tak jako v jiných profesních vztazích je nejvýhodnější utvořit si vztah založený na důvěře a spolehlivosti, díky kterému se v budoucnu budete moct obracet jen na daného prodejce.

Prodejce vybírejte podle renomé a recenzí společnosti, která by měla mít nějakou historii, jež bude odrážet její zkušenosti v daném oboru. Společnost by měla být napojena na rafinérii, čímž se z řetězce vyloučí další přebytečné články.

Drahý kov, který vám společnost poskytne, by měl mít prokázaný původ, kvalitu a hlavně pravost.

Zajímavost na závěr

Cena zlata nyní klesla z 1.900,- USD na 1.300,- USD, čímž vznikla nejvýhodnější doba pro jeho koupi. Pokles ceny byl zapříčiněn relativní stabilitou ekonomiky, která přiměla investory investovat do rizikových investic akciových trhů.

Fotografie publikována se svolením Stuart Miles/FreeDigitalPhotos.net


Přidat komentář

Musíte být přihlášeni pro komentování.

Friend: tai game mobile,tai game dao vang,