Co dělat, když na práci nesplňujete všechny požadavky

pohovor

Zaujal Vás inzerát s nabídkou práce, ale nesplňujete všechny požadavky, které tam požadují. Myslíte, že nemá cenu na tyto inzeráty odpovídat? Mýlíte se!

Některé nabídky práce dokáží ohrozit nejedno sebevědomí. Mnohdy až člověka zaráží, jaké požadavky mohou chtít někteří zaměstnavatelé na pozici, do které by to člověk nikdy neřekl. Myslíte si, že když napíší do seznamu požadavků 5 let praxe, ale vy splňujete pouze 3, že nemá smysl na takový inzerát odpovídat? Opak je pravdou.

100 % uchazečů je velmi málo

Pokud zaměstnavatelé požadují až přespříliš vysoké požadavky, mají velmi malou pravděpodobnost, že jim na tuto pozici budou odpovídat čistě ti, kteří splňují všechny. Naopak, těchto lidí na danou pozici odpoví velmi málo. Tím pádem mají samozřejmě šanci na úspěch i ti, kteří splňují pouze část z uvedených požadavků.

Nebojte se odpovědět i na inzeráty, kde splňujete požadavky částečně!

Pokud splňujete požadavky minimálně z 80 %, vůbec neváhejtte a odpovězte na daný inzerát. Vaše šance na pozvání na pohovor jsou i přesto velmi vysoké. Jenom zbytečně neupozorňujte na nedostatky, které máte a co konkrétně nesplňujete, ale naopak vypíchněte, v čem vynikáte a čím byste mohli společnosti prospět.

Důležité je, co konkrétně nesplňujete…

Důležité je taky promyslet si, zdali nesplňujete nějaký požadavek, na kterém celý inzerát stojí, či zda se jedná pouze o nějakou doplňující dovednost či zkušenost, kterou se můžete doučit při zapracování a bez které se v počátcích obejdou.

To, že nemáte některé zkušenosti potvrzené konkrétním zaměstnavatelem, ještě neznamená, že jste se v praxi s konkrétním oborem či problematikou nesetkali. Ať už se jedná například o administrativu, kdy jste pomáhali rodičům v jejich podnikání, či u zájemců o pečovatelskou službu, kteří se starali pouze o některého rodinného příslušníka. Všechny zkušenosti se dají vytěžit ku prospěchu.

A k tomu slouží motivační dopis! Uveďte tam, kde jste se o dané zkušenosti a znalosti obohatili, byť to nebylo standardním způsobem v zaměstnání. Nikdo neříká, že to zaměstnavatel nebude akceptovat.

Fotografie publikována se svolením phasinphoto/FreeDigitalPhotos.net


Přidat komentář

Musíte být přihlášeni pro komentování.

Friend: tai game mobile,tai game dao vang,