5 nejvýnosnějších burz současnosti aneb kam investovat

investice

Láká vás investovat do kapitálových trhů, ale česká burza se Vám zdá nezajímavá a nevýrazná? Investujte na zahraniční trhy! Přinášíme Vám žebříček nejvýnosnějších zahraničních burz současnosti a jistě budete překvapeni, americká burza tam totiž nebude!

1. Dubai

Přestože je na Blízkém východě politická nestabilita a panují zde nepokoje, jak ukazují čísla, na výkon tamní burzy to nemá vliv. Pokud byste totiž patřili mezi osoby, které investovaly do některé z nabízených akcií v roce 2012 a držely je dosud, dosáhli byste zhodnocení neuvěřitelných více než 200 %. Jenom od začátku letošního roku se celkový výnos zvýšil o cca 17 %.

2. Indie

Indie stoupla v posledních letech na žebříčku nejen z hlediska počtu obyvatel, ale i slibného ekonomického růstu doprovázeného i stoupajícím zájmem investorů investovat finance do akcií nejen globálních společností, které v Indii působí, ale i do místních bank a menších firem. Od začátku roku 2014 již hodnota burzy v Dillí stoupla o zhruba 20 %.

Investoři si totiž slibují značné zisky díky nově zvolenému premiérovi Nárendrovi Modim a jeho straně Bharatiya Janata, která je velmi pro-obchodně orientována a která slibuje výrazné strukturální reformy, jež pozvednou ekonomiku Indie vzhůru.

3. Pákistán

I třetí burza, patřící mezi nejvýnosnější v současné době, se nachází v Asii, její výnosy se zvýšily, podobně jako u Dubaje, o 17 %. Vzhledem k tomu, že se Pákistán po politické i ekonomické stránce stabilizoval a zavedl některé deregulační nařízení, jako je například zrušení prokazování původu investovaných peněz na místní burze, stal se pro investory značně atraktivní, zejména pro ty, kteří burzu v Karáčí budou chtít využít jako místo pro praní špinavých peněz.

Jinak tuto burzu doporučujeme spíše agresivnějším investorům, kteří se nebojí riskovat.

4. Dánsko

Nesmíme ale opomínat i evropské trhy, kde se na prvním místě z hlediska výnosnosti umístil finanční trh v Dánsku. Vzhledem k finanční krizi, která dlouho sužovala Evropu a tím i značně vyklesala hodnotu eura, jsou v současnosti akcie evropských firem podhodnocené a pro investory velmi lákavou potravou. Po maximálním využití akciových trhů v Itálii a Španělsku, kde vlivem vysokého zájmu došlo ke skokovému zvýšení cen akcií, přešli investoři na další trh, kde vidí podobné zisky – v Kodani.

Již od začátku letošního roku došlo k navýšení hodnoty burzy o více než 20 %.

5. Argentina

Na americkém kontinentu a na celém světě vůbec se nejlépe umístil finanční trh v Argentině, jehož hodnota se jen za rok 2014 zvýšila o neuvěřitelných 47 %. Jak je to možné? Příčina je velmi překvapivá. Argentina je v současnosti v ekonomické recesi, kdy dluží spoustu peněz věřitelům, které není schopna splatit. Hodnota místní měny – pesa, je pod svou průměrnou úrovní a spíše se předpovídal pád místní burzy než jeho rozkvět.

Důvodem je chuť investorů riskovat a nakupovat akcie, které se nyní pohybují hluboko pod svými původními hodnotami s vidinou rychlého a vysokého zisku. Ale upozorňujeme, že tento trh je spíše určen pro opravdu agresivní investory, jelikož se tento vzestup může brzy proměnit v opětovný pád.

Fotografie publikována se svolením ddpavumba/FreeDigitalPhotos.net


Štítky: ,

Přidat komentář

Musíte být přihlášeni pro komentování.

Friend: tai game mobile,tai game dao vang,