4 tipy jak začít zdarma propagovat své nové podnikání

rozpocet

Pro začínající podnikatele je nejdůležitější, aby se o nich potenciální zákazníci co nejdříve dozvěděli. Předpokládejme, že už víte, co je váš produkt a komu je určen. Určitě víte, proč jste se do podnikání pustili, jaké služby a výrobky nabízíte, kdo je vaše cílová skupina. V tom případě se můžete vlastními silami pustit do základních marketingových aktivit.

1.    Internetové stránky jsou nezbytné

Dnes už se žádné podnikání neobejde bez vlastního webu. Většina lidí je už zvyklá hledat první informace na internetu – firmy v blízkém okolí, porovnání cen, adresa provozovny, nabídka atd. Teprve potom se rozhodnou zatelefonovat nebo rovnou přijít. Hotové stránky pak lze na internetu rychle, levně a s velkým dosahem propagovat. Internetová adresa pak může být uvedena na firemních materiálech, v mailovém podpisu, na firemních autech, reklamních předmětech.

2.    Kam na internetu vložit odkaz na firemní stránky

Zájemcům a potenciálním zákazníkům musíte cestu ke své nabídce usnadnit. Musíte jim dát vědět, že jste tady pro ně, že nabízíte něco, co hledají. Pro začátek vložte kontakt na své podnikání do oborových katalogů, kde lidé hledají v přehledně řazených sekcích to, co zrovna potřebují. V některých katalozích bývají základní zápisy zdarma.

3.    Budoucím klientům na očích

Důležité je, aby si vás všimli lidé z vaší cílové skupiny. Běžte za nimi tam, kde se pohybují – mladí a střední generace na sociálních sítích, starší v obchodech, u lékaře, kadeřnice. Pokud máte stavební firmu, prodejnu, malou výrobnu, realitní kancelář, musíte oslovit lidi z okolí. Rozneste letáky, umístěte si kontakt na vaše stránky na auto, na dveře, na tričko.

4.    Vytvářejte databázi a rozesílejte maily

Další možností je uspořádat nějakou akci, ať v reálném, nebo virtuálním světě, při níž získáte mailové kontakty. Z nich vytvoříte mailovou databázi fanoušků, se kterými budete komunikovat. Ve svých zprávách byste měli přinášet zajímavé informace a rady, reklamní sdělení by mělo být jen malou součástí. Rozhodně se vyhněte agresivním sdělením a své fanoušky si hýčkejte, aby se z nich stali zákazníci.

Fotografie publikována se svolením adamr Photography/ FreeDigitalPhotos.net


Friend: tai game mobile,tai game dao vang,